Kurumsal | Eskişehir Boşanma Avukatı, Gürler Kocak, Eskişehir Avukat

Kurumsal | Eskişehir Boşanma Avukatı, Gürler Kocak, Eskişehir Avukat

Kurumsal | Eskişehir Boşanma Avukatı, Gürler Kocak, Eskişehir Avukat

Kurumsal | Eskişehir Boşanma Avukatı, Gürler Kocak, Eskişehir Avukat Kurumsal | Eskişehir Boşanma Avukatı, Gürler Kocak, Eskişehir Avukat
Koçak Hukuk

AV. GÜRLER KOÇAK KİMDİR?

AV. GÜRLER KOÇAK KİMDİR?

Aslen Emirdağ Hamzahacıllı köyünden bir baba ile Kacerli mahallesinden bir Annenin oğlu olan Gürler Koçak Babasının memur olması sebebi ile 1972 yılında Afyon Dazkırı ilçesinde doğmuştur.
İlköğrenimimi Afyon Emirdağ ve Eskişehir’de tamamladı.Orta okul ve lise öğrenimimi Eskişehir Anadolu Lisesinde tamamladı.
1990 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk fakültesine başladı.
1994 yılında fakülteden mezun oldu.
1994-1995 yıllarında Eskişehir Barosunda staj yaparak 1995 yılında avukatlık ruhsatını aldı.
1995-1997 yılları arasında askeri hakim sınıfında asteğmen rütbesi ile askerlik görevimi tamamladı.
1997 yılından bu yana Eskişehir Barosunda Avukat olarak görev yapmakta.
Başkent Üniversitesince düzenlenen AKTÜERYA Hukuk ve Bilirkişilik Sertifikası ve Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku sertifika programlarını bitirdi.
Eskişehir Barosu dergisinde yayınlanan müteahhitin temerrüdünün sonuçları isimli makale ile “Bir Boşanma Avukatının Anıları, Boşanma Öyküleri ve Müteahhitin Geciklmesi ve Arsa Sahibinin Hakları” isimli yayınlanmış kitapları mevcuttur.
Eskişehir Boşanma Avukatı, Aile, Miras, Ceza, İş, Ticaret ve Şirketler, İcra İflas Hukuku, Vergi ve Gayrimenkul Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.

Koçak Hukuk

AV. GÜRLER KOÇAK'IN YAYINLARI

AV. GÜRLER KOÇAK'IN YAYINLARI

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmelerinde Müteahhitin Gecikmesi Ve Arsa Sahibinin Hakları

Gürler Koçak
Kitap72

Kat karşılığı inşaat sözleşmeleri, sıklıkla uygulanan bir sözleşme türü olmasına rağmen yasada açıkça ve ayrıntılı bir biçimde düzenlenmemiştir.Büyük oranda bu alan Yargıtay içtihatları ile düzenlenmiştir.Arsa sahipleri ile müteahhitin gecikmesinden kaynaklanmaktadır.

Bu çalışmamızda müteahhitin gecikmesi ve arsa sahibinin bu durumdaki hakları ile sınırlı olmak üzere inceleme yapılmış,mümkün mertebe kavram ve kurallar Yargıtay içtihatları ile açıklanmış, bilimsel tartışmalara girilmeyerek yalnızca uygulama dikkate alınmış, Yargıtay içtihatları yalnızca kavram ve kuralları açıklamakla sınırlı olarak ve gerekli olduğu kadar kitaba alınmış, içtihatların tam metni internetten rahatlıkla ulaşabileceği için kitaba alınmayarak kitabın sayfa sayısı gereksiz bir biçimde arttırılmamıştır.

Mümkün olduğunca basit bir dil kullanılarak her meslekten uygulamacıların kitaptan faydalanması amaçlanmıştır.

İNCELE
Koçak Hukuk
Bir Boşanma Avukatının Anıları

Gürler Koçak
Cinius Yayınları / Anı

Kitaptaki öyküler gerçek hayat hikayeleridir. Ancak isimler, yerler değiştirilmiş; kimi zaman 2-3 hayat hikayesi birleştirilirken, kimi zaman da hikayenin bir kısmı bir başka hikayeye taşınmıştır. Böylece kişiler ve olaylar anonimleştirilmiş, ancak gerçeklerden kopulmamıştır.
Bu öyküleri yazarken hem boşanmayı düşünen insanların sıkça merak ettikleri soruları gerçek olaylar aracılığı ile cevaplamaya, hem de çok etkilendiğim kimi yaşanmışlıkların edebiyata ve tarihe not olarak düşülmesini sağlamaya çalıştım.
Her boşanma, biten bir aşkın hikayesi, parçalanan bir aynadan yansıyan insan hayatıdır.
Okur da öykülerde bu cevapları ve duyguları bulursa ne mutlu bana.

İNCELE
Koçak Hukuk
Boşanma Öyküleri

Gürler Koçak
Dorlion Yayınları

Kitaptaki olayların kimi tarafımca yaşanmış, kimi yargıtay kararlarından alıntı yapılmış, kimisi ise meslektaşlarımdan duyduklarımdır.

Boşanma hukuku ile ilgili olarak kanayan yaraları toplumla paylaşabilmek amacıyla yazılmış bu öykülerde; olaylar, kişiler, yerler ve isimler değiştirilmiştir. Pek çok olay birbirinin içine geçecek şekilde değiştirilirken, kimi olaylar da özellikle kısaltılmıştır. Öykülerin büyük çoğunluğu hayal gücü ile harmanlanmış; böylece olaylar ve kişiler tanınamayacak hale gelmiştir.

Bu kitap bir belgesel değildir. Gerçek olaylardan yola çıkılmışsa da, gerçek olaydan tamamen farklı bir öykü oluşturulmuştur.

Okur, edebiyat tadını alarak keyifle okur ve mevcut sorunları toplumda tartışmamızı sağlayabilir ise, ne mutlu bana...

İNCELE
Koçak Hukuk